Co chroni każdego strażaka, czyli wszystko o ubraniu koszarowym

Kto w życiu nie widział ubranego z ciężkie, mocne ciuchy człowieka, który uratował już mnóstwo istnień? Jednak to ładnie wyglądające ubranie, jest dużym ciężarem dla każdego strażaka, ponieważ swoje waży. Przyjrzyjmy się uważniej ubraniu koszarowemu.

Ubranie koszarowe a wygoda

Strój strażaka ma przede wszystkim chronić przed wysokimi temperaturami, dużym stężeniem trujących substancji w powietrzu które mogłyby dostać się do organizmu człowieka przez skórę a także, zapewniać ochronę fizyczną, gdyby niefortunnie zdarzyło się, że coś ciężkiego w płonącym budynku, nieoczekiwanie oderwało się od sufitu i spadając musnęło, przykładowo plecy strażaka. Jednak, aby ubranie koszarowe mogło spełnić wszystkie te warunki, musi swoje ważyć. Oczywiście musi być również wygodne i dawać swobodę ruchów, jednak nie definiuje ono słowa wygoda.

Ile to wszystko kosztuje

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. przeglądając internet, możemy natknąć się na wiele ofert poniżej dwustu złotych. Jednak nie będzie to ubranie koszarowe wysokiej jakości i nie będzie ono dobrze spełniało swoich funkcji. Za dobrej jakości strój strażacki przyjdzie nam zapłacić, nawet kilkukrotnie więcej, niż kwota podana powyżej, jednak takie ubranie koszarowe będzie z pewnością warte swojej ceny i każdy zawodowy strażak powie, że na zdrowiu i własnym bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Wybierając ubranie koszarowe powinniśmy kierować się, nie oszczędnością, lecz zdrowym rozsądkiem i zakupić strój dobrej jakości, który będzie nas wiernie chronił przez długi czas.